Basen w ogrodzie – najważniejsze informacje!

Niezwykłą przyjemnością jest basen w ogrodzie ze świeżą i chłodzącą ciało wodą. Wiele osób o takim marzy i jest to na wyciągnięcie ręki. Wystarczy znaleźć w sklepie taki, który odpowiada nam wielkością i ceną, a chwilę później możemy się cieszyć zabawą i odpoczynkiem przy basenie. Dzieciom naturalnie proponujemy mniejsze, dmuchane kąpielisko, które na początku wystarczy, a dorosłym sugerujemy basen do 1,5 metra głębokości!

Jak przygotować miejsce pod basen w ogrodzie?

Jeżeli wybrałeś już basen, powinieneś prawidłowo przygotować dla niego miejsce. Jeśli nie przeszkadza Ci postawienie go na trawie, to powinieneś wnikliwie sprawdzić, czy w ustalonym miejscu nie leżą żadne kamienie, czy śmieci, które nieoczekiwanie mogą przedziurawić dno basenu. Aby poza tym zabezpieczyć kąpielisko, należałoby kupić stosowną matę czy też styropian, które zmiękczą podłoże. Z pewnością nie chcesz też, aby do basenu wpadała przesadna ilość owadów, jak również traw niesionych z wiatrem. W tym celu możesz kupić pokrywę, którą założysz, kiedy nie będziesz korzystać z kąpieli. W sklepach dostępne są także specjalne maty grzewcze w postaci folii bąbelkowej, dzięki którym znajdująca się we wnętrzu woda szybciej się ogrzeje.

Jaki basen ogrodowy wytypować? Składany, a może wbudowany do ziemi?

Jest to dylemat wielu osób, które zastanawiają się nad nabyciem dużego basenu do ogrodu. Te przenośne są przede wszystkim o wiele tańsze, bo ich cena wynosi od 600 do 5000 zł. To, za co bez wątpienia będziesz musiał zapłacić, to woda (zależnie od pojemności Twojego basenu), prąd, jak również wszystkie dodatkowe sprzęty, takie jak materace do pływania, ochrona przed słońcem, pokrywa do basenu czy też drabinka (jeżeli nie ma jej w komplecie). Baseny wbudowane w ziemie w szeregu przypadków potrzebują pozwolenia na budowę, której koszt waha się od 10 000 do 40 000 zł. Do tego konieczne jest jego regularne sprzątanie, a także filtracja wody. Utrzymanie basenu całorocznego może kosztować nawet 2000 zł. Nim zdecydujesz się na nabycie jednego z nich, zaznajom się z dostępnymi modelami oraz zastanów się, jak często będziesz z niego korzystał, by koszty te miały sens.

Jak zatroszczyć się o bezpieczeństwo w trakcie użytkowania basenu?

Gdy przychodzi czas na montaż basenu w ogrodzie, należy zatroszczyć się o bezpieczeństwo użytkowania go przez całą rodzinę. W przypadku dużych rozmiarów potrzeba zamontować drabinkę, która pomoże dziecku w wejściu i wyjściu z basenu. Oczywiście, musi przy tym być osoba starsza. Kiedy basen jest mniejszych rozmiarów, podstawową rzeczą jest wyłączanie filtra przed kąpielą lub przed nadejściem burzy!

Informacje:
Ocena:
0.00/0
Oceń artykuł:

Komentarze 0

Brak komentarzy

Arykuły w kategorii Dom i ogród

Niezwykłą przyjemnością jest basen w ogrodzie ze świeżą i chłodzącą ciało wodą. Wiele osób o takim marzy i jest to na wyciągnięcie ręki. Wystarczy znaleźć w sklepie taki, który odpowiada nam wielkością i ceną, a chwilę później możemy się cieszyć zabawą i odpoczynkiem przy basenie. Dzieciom naturalnie proponujemy mniejsze, dmuchane kąpielisko, które na początku wystarczy, a dorosłym sugerujemy basen do 1,5 metra głębokości!Jak przygotować miejsce pod basen w ogrodzie?Jeżeli wybrałeś już basen, powinieneś prawidłowo przygotować dla niego miejsce. Jeśli nie przeszkadza Ci postawienie go na trawie, to powinieneś wnikliwie sprawdzić, czy w ustalonym miejscu nie leżą żadne kamienie, czy śmieci, które nieoczekiwanie mogą przedziurawić dno basenu. Aby poza tym zabezpieczyć kąpielisko, należałoby kupić stosowną matę czy też styropian, które zmiękczą podłoże. Z pewnością nie chcesz też, aby do basenu wpadała przesadna ilość...