Kiedy i gdzie kupić prezent na chrzciny?

Prezent na chrzest to nie lada wyzwanie, ponieważ dla wielu osób jest to bardzo istotne wydarzenie. Jeśli nie masz jeszcze podarunku, a czasu jest coraz mniej, czytaj dalej! Znajdziesz tutaj listę rzeczy, które idealnie nadadzą się na tę okazję. Jest tak dlatego, że można je zachować na wiele lat i przywołają wspomnienia z tego wielkiego dnia mimo upływu lat.

Medalik i łańcuszek jako pomysł na prezent na chrzciny 

Jednym z najpopularniejszych podarunków na chrzciny będzie biżuteria – zwykle łańcuszek z wisiorkiem, przykładowo z wizerunkiem Matki Boskiej, świętych lub z krzyżem. Podarunek tego typu najczęściej będzie użytkowany dopiero za kilka, a nawet kilkanaście lat, ale może stanowić także swoiste zabezpieczenie – metale szlachetne mają swoją stateczną wartość.

Pierwsza Biblia w formie ilustrowanej dla dziecka 

Przekazana prostymi słowami oraz urozmaicona pięknymi ilustracjami Biblia za każdym razem się sprawdzi. Już od najmłodszych lat dziecko oswoi się z historiami z życia Jezusa i pozna inne biblijne opowieści. Należałoby zwrócić uwagę na jakość wydania – dziecko, jakie polubi książeczkę, może chcieć zabierać ją ze sobą wszędzie oraz w wielu przypadkach studiować i oglądać obrazki.

Liczy się również forma – spore rozmiary umożliwią czytanie dziecku w domowym zaciszu, zaś mniejsze książeczki można zabrać ze sobą przykładowo na Mszę do kościoła. Jeżeli w domu nie ma pełnowymiarowego Pisma Świętego, wówczas najlepszym pomysłem na upominek będzie naturalnie taka forma.

Modlitewnik na Chrzest Święty

Książeczka, dzięki której maluch pozna pierwsze modlitwy, ma ogromne znaczenie w trakcie jego pierwszych lat życia. Niekoniecznie chodzi o tradycyjny modlitewnik, te dla maluchów mogą przyjąć formę porównywalną do Biblii dla dzieci. Istnieją również serie książeczek, które uczą pojedynczych modlitw. Inną alternatywą jest zbiór modlitw do patrona imienia dziecka – możliwości jest w samej rzeczy dużo.

Maskotka patron – personalizowany prezent

Innowacyjny pomysł na prezent i stworzenie szczególnej więzi między dzieckiem i jego patronem z Chrztu. Tego typu prezent może stać się ukochaną zabawką i przyjacielem malucha. Niektóre wydawnictwa oraz sklepy z dewocjonaliami prezentują swoje maskotki, przykładowo świętego Franciszka, jednakże w sytuacji kiedy patronem jest mniej popularny święty, można znaleźć w sieci osoby, które tworzą pluszowe (lub szydełkowe) postaci na zamówienie. Personalizowany prezent – czy może być coś lepszego?

Obrazek ścienny na prezent 

Obrazek to także idealny prezent na chrzest, ponieważ można umieścić go w pokoju dzieciątka. Dorastać będzie z pamiątką z tego wielkiego dnia, która w przyszłości zostanie zachowana. Można wybrać zarówno tradycyjny obraz, jak i rysunek czy też rzeźbę. Lepszym pomysłem będzie spersonalizowane dzieło. Na odwrocie można umieścić dedykację, a także przesłanie dla maleństwa, które być może utkwi mu w pamięci do dorosłości.
Informacje:
Ocena:
0.00/0
Oceń artykuł:

Komentarze 1

Ja zawsze stawiam na drobne upominki, które zawsze są później doceniane.

2022-04-15
0 0

Arykuły w kategorii Rodzina i dzieci

Prezent na chrzest to nie lada wyzwanie, ponieważ dla wielu osób jest to bardzo istotne wydarzenie. Jeśli nie masz jeszcze podarunku, a czasu jest coraz mniej, czytaj dalej! Znajdziesz tutaj listę rzeczy, które idealnie nadadzą się na tę okazję. Jest tak dlatego, że można je zachować na wiele lat i przywołają wspomnienia z tego wielkiego dnia mimo upływu lat.Medalik i łańcuszek jako pomysł na prezent na chrzciny Jednym z najpopularniejszych podarunków na chrzciny będzie biżuteria – zwykle łańcuszek z wisiorkiem, przykładowo z wizerunkiem Matki Boskiej, świętych lub z krzyżem. Podarunek tego typu najczęściej będzie użytkowany dopiero za kilka, a nawet kilkanaście lat, ale może stanowić także swoiste zabezpieczenie – metale szlachetne mają swoją stateczną wartość.Pierwsza Biblia w formie ilustrowanej dla dziecka Przekazana prostymi słowami oraz urozmaicona pięknymi ilustracjami Biblia za każdym razem się sprawdzi. Już od najmłod...