Jak zrobić album na zdjęcia samodzielnie?

Jeżeli chcesz zrobić swój własny album do zdjęć, ale nie wiesz, jak się za to zabrać, to doskonale trafiłeś, ponieważ w naszym poniższym artykule opisujemy krok po kroku, jak należy zrobić album na zdjęcia samodzielnie. Potrzeba Ci będzie kilka rzeczy, które musisz najpierw zakupić. Do tego zdobądź dzięki naszym poradom wiedzę, która pozwoli Ci lepiej poradzić sobie z zadaniem oraz stworzyć idealny produkt dla Ciebie!

Od czego rozpocząć wykonywanie albumu na zdjęcia?

Zanim rozpoczniesz sporządzanie albumu na zdjęcia, pomyśl o motywie przewodnim, kolorach, wielkości albumu oraz ilości stron. Album powinien stanowić ze wszystkimi elementami spójną całość, łącznie z kolorystyką i motywem zdjęć. Stwórz listę zakupów, kup to, co niezbędne oraz postaraj się wybrać wolny dzień na zrobienie albumu. Ma Ci to sprawić przede wszystkim przyjemność oraz dać odrobinę relaksu.

Z jakiego materiału wykonać bazę do albumu?

Baza do albumu powinna być trwała, raczej sztywna w szczególności, jeżeli planujesz wkleić więcej zdjęć. Wybierz do tego celu grubszy papier albo tekturę. Jeżeli chcesz przygotować album z mniejszą ilością zdjęć, możesz do tego wykorzystać kartki zwykłego papieru technicznego.

Jak związać album, aby był w całości?

Możesz do tego celu użyć bindownicy, jeśli taką posiadasz lub zrobić to w pobliskim punkcie ksero. Kolejnym sposobem są tasiemki. Jest to najtańsza opcja i wystarczy, jeżeli wyszukasz jakąś pasmanterię i zakupisz satynowe bądź bawełniane wstążeczki. W internecie nabędziesz również otwierane kółka, dzięki którym łatwo będzie Ci wyjmować kartki. Do zrobienia dziurek w albumie wystarczy Ci najzwyklejszy dziurkacz.

Uszykuj listę zakupów potrzebnych do zrobienia albumu na zdjęcia!

Do przygotowania samodzielnie albumu, przyda Ci się parę akcesoriów papierniczych.

Oto lista przydatnych rzeczy:

  • akcesoria do cięcia równych krawędzi – gilotyna, trymer, nożyk tnący
  • nożyczki
  • klej, taśma klejąca
  • dziurkacz
  • linijka oraz cyrkiel
  • dwie tekturki A4
  • kartki na zdjęcia
  • kółeczka do spięcia albumu
  • ozdobny papier i inne podobne elementy – kwiatki, wstążki, guziki, ćwiki, spinacze, papierowe serwetki, możesz użyć wszystkiego, co chcesz zamieścić w albumie
  • zdjęcia

W jaki sposób przygotować doskonałą bazę do albumu na zdjęcia?

Użyj dwóch grubych tekturek, które posłużą Ci jako pierwsza i ostatnia strona albumu. Na krótszym boku, wykonaj dziurkaczem trzy otwory. Nie zapomnij, aby otwory na obu tekturkach znajdowały się w tych samych miejscach. To samo zrób we wszystkich pozostałych kartkach albumu. Przemyśl motyw przedniej okładki, który będzie pasował do stylu całego albumu. Najlepiej, jeżeli tylna okładka będzie w podobnym kolorze. Pamiętaj, by przed przyklejeniem papieru zrobić w nim dziurki. Strony albumu możesz zostawić gładkie np. czarne, wówczas będą prezentować się jak w starych albumach, lub też możesz ozdobić je w dowolny sposób. Na sam koniec połącz wszystkie strony i okładki kółkami.

Przydatne wskazówki!

Pamiętaj, że tworząc swój własny album na zdjęcia, potrzebujesz jeszcze kilka istotnych wskazówek, które z pewnością okażą się przydatne! Aby zapobiec różnej grubości kartek w albumie, przyklejaj ozdoby w miarę możliwości równomiernie. Zostaw odpowiednią ilość na zdjęcia, które chcesz przykleić, a tym samym nie przesadź z ilością dekoracji, które mogą przytłoczyć wspomniane zdjęcia. Decyduj się na odważne kolory bądź struktury!

Informacje:
Ocena:
0.00/0
Oceń artykuł:

Komentarze 0

Brak komentarzy

Arykuły w kategorii Kultura i sztuka

Brak artykułów

Jeżeli chcesz zrobić swój własny album do zdjęć, ale nie wiesz, jak się za to zabrać, to doskonale trafiłeś, ponieważ w naszym poniższym artykule opisujemy krok po kroku, jak należy zrobić album na zdjęcia samodzielnie. Potrzeba Ci będzie kilka rzeczy, które musisz najpierw zakupić. Do tego zdobądź dzięki naszym poradom wiedzę, która pozwoli Ci lepiej poradzić sobie z zadaniem oraz stworzyć idealny produkt dla Ciebie!Od czego rozpocząć wykonywanie albumu na zdjęcia?Zanim rozpoczniesz sporządzanie albumu na zdjęcia, pomyśl o motywie przewodnim, kolorach, wielkości albumu oraz ilości stron. Album powinien stanowić ze wszystkimi elementami spójną całość, łącznie z kolorystyką i motywem zdjęć. Stwórz listę zakupów, kup to, co niezbędne oraz postaraj się wybrać wolny dzień na zrobienie albumu. Ma Ci to sprawić przede wszystkim przyjemność oraz dać odrobinę relaksu.Z jakiego materiału wykonać bazę do albumu?Baza do albumu powinna by...